A Tiszaszentimre KSE honlapja

Nagy Tisztelettel köszöntünk Minden Kedves Látogatót! A honlapon általános és közérdekű információkat, híreket találhatnak a Tiszaszentimre KSE labdarúgó csapatáról.

Március 13. Vasárnap

Őszi idényösszefoglaló (6. rész)

A bajnokság 11. fordulójában a Tiszasas együttesét fogadtuk hazai pályán. Az előző szezonban egyedül a Tiszasas tudott minket legyőzni a Megye III-as bajnokságban (1-0), ezért most szerettünk volna visszavágni. Ám a Tiszasas keményen védekezett és az első játékrészben megszerezte a vezetést. A második félidőben továbbra is mi birtokoltuk többet a labdát, s mi támadtunk többet, ám a a sasi védelem ellenálhatatlannak bizonyult. Volt egy pontrúgás utáni szituáció, amikor gólt szereztünk, de a játékvezető a kapus veszélyeztetése végett érvénytelenítette a találatot. Ezt követően sem jött össze az egyenlítés, így 1-0-ás vereséget szenvedtünk. Az ifjúságiak is gyenge napot fogtak ki és kikaptak 2-0-ra.

Az őszi utólsó előtti fordulóban szintén hazai környezetben léptünk pályára. Ellenfelünk a Tiszaföldvár csapata volt. Nem volt könnyű mérkőzés, hiszen egy nagyon szervezett csapat ellen játszottunk. A kapuk csak ritkán forogtak veszélyben, egészen a hajráig, amikor felpörögtek az események. Ziccer itt, ziccer ott, de a hálók érintetlenek maradtak. A legnagyobb helyzetünket az utólsó percben hagytuk ki, mikor támadónk egy az egyben maradt a kapussal, ám a földvári portás kivédte lövését. A végeredmény gólnélküli döntetlen, 0-0. Az U19 Németh és Radu góljaival már szűk fél óra alatt 2-0-ra vezetett, ám Katona kiállítása megfogta a csapatot, és a földvári ifi feltámadt a második félidőben. A 71. percben már egál volt az eredmény, sőt a 85. percben megszerezte a Tiszaföldvár a győztes gólt is, ezzel vereséget szenvedett az ifink (2-3).

Március 12. Szombat

Őszi idényösszefoglaló (5. rész)

A bajnokság kilencedik fordulójában a Cserkeszőlő látogatott Tiszaszentimrére. A vendég cserkeiek már a 14. percben előnyhöz jutottak, ám Rózsa Péter révén gyorsan egalizálni tudtuk az eredményt. Az első játékrészben nem változott ezt követően az állás, 1-1-el mehettünk félidőre. A második játékrészben többet bírtokoltuk a labdát, de a fegyelmezetten védekező vendégek védelmét nehezen tudtuk átjátszani, egészen a 64. percig, amikor Darai góljával előnyhöz jutottunk. A mérkőzés  az utólsó percekig nyílt volt. Ám jött a 88. perc, amikor ismét Darai volt eredményes, ezzel legyőztük a vendég Cserkeszőlőt 3-1 arányban. Az ifjúsági csapat hátrányból fordítva vezetett, de a végén egyenlített a Cserke, ezzel 2-2-lett a végeredmény.

A tizedik játéknapon, vasárnapi mérkőzésen  Kenderesre utaztunk. A vendéglátó Medosz veretlenül állt a bajnokságban 9 fordulót követően. Nehezen indult a meccs számunkra, hazai helyzetek és kapufa után a 12. percben már vezetett a Kenderes. A kezdeti hazai mezőnyfölényt azonban sikerült eltűntetnünk, s a szünet előtt Darai Richárd góljával egyenlítettünk. A 67. percben aztán ismét előnyhöz jutott a Kenderes egy tizenegyes góllal. Ám ezt követően a mérkőzés hajrájában jöttek  a mi perceink, következett a "Darai show". A 80. percben Darai egyenlített, majd a 86. percben Darai begyötörte a győztes gólt is, ezzel fordítottunk, és megszereztük a győzelmet (3-2). A szezon  legnagyobb bravúrját hajtottuk végre ezzal, hogy elvettük a Kenderes bajnoki veretlenségét. Ráadásul Darai Ricsinek is emlékezetes marad ez a meccs, ugyanis mesterhármast szerzett a támadónk. Az ifi csapat is kitett magáért és gólt sem kapva győzött 2-0-ra.

Március 10.

Őszi idényösszefoglaló (3., 4. rész)

A Kengyel elleni kudarc után, minden szúrkoló győzelmet várt a csapatunktól a Tiszabura elleni mérkőzésen. A találkozó elején döbbenten figyelték a buraiak az eseményeket, hiszen Tóth Tibor, Jakab Zoltán góljaival valamint Rózsa Péter duplájával már a 23. percben 4-0-ra vezettünk. A második játékrészben aztán Mészáros Imre is gólt szerzett, majd Jakab Zoltán érte el önmaga második, csapata 6. gólját, mire a végén a buraiak szépítettek, s kialakult a 6-1-es végeredmény. Szép győzelem volt, a támadó felfogás eredményesnek bizonyult. Az U19 is remekelt, Juhász Ferenc tanítványai 4-1-re győztek a Tiszabura ifi csapata ellen.

Legrosszabb álmunkban sem gondoltunk a burai diadal után arra, ami a következő három mérkőzésen történt. Sajnos hullámvölgybe került az alakulat, s három mérkőzés alatt 18 gólt kapott, s csak kettőt lőtt.

A hatodik fordulóban az ősi rivális Kunmadaras otthonában szerepeltünk. Presztízs meccset játszunk mindig a szomszédvárral, de most különösen nagy jelentőséggel bírt a találkozó, hiszen a madarasiak még nyeretlenek voltak a meccs előtt. Sajnos bekövetkezett az, amitől tartottunk, s a madarasiak nagyot küzdve, bedaráltak minket. Az első játékrészben már két gólos volt a hazaiak előnye, majd a második félidő elején még további három gólt szereztek, így Mészáros Imre gólja csak csekélynyi szépségtapasz volt számunkra. A  6-1-es végeredményt a madarasiak a  hajrában állították be. Az ifi csapat tartalékosan kiállva, egy igen durva mérkőzésen kapott ki 4-1-re, ugyanis két játékosunk is megsérült egy-egy szabálytalan madarasi belépő után.

A hetedik rundában a Rákóczifalva látogatott Tiszaszentimrére. A Rákóczifalva hasonló játékrőt képviselt, mint a Martfű, s simán győzött otthonunkban. Tiszaszentimre-Rákóczifalva 0-6. Hasonlóan a felnőttekhez, az ifjúsági gárdánk is gyenge napot fogott ki, és sima 8-0-ás vereséget szenvedett.

A 8. körben Tiszagyenda volt az ellenfelünk idegenben. Nem elég, hogy tartalékosan utaztunk el a mérkőzésre, a játékvezető nem engedte pályára lépni egyik játékosunkat, Mészáros Imrét, mert a szövetség munkatársai csak az egyik pecséttel bélyegezték le az igazolását. Így mezőnycsere nélkül vágtunk neki a mérkőzésnek. Az első játékrészben négy gólt vágtak a gyendaiak, így a második félidőben már csak az eredmény kozmetikázására törekedhettünk, igaz lőttünk egy gólt  Jakab Zoltán révén, de kettővel válaszoltak a gyendaiak, így ismét hat gólt beszedve 6-1-es vereséget szenvedtünk. Az ifjúsági csapat 2-0-ra kikapott, de nem ez volt a meccs érdekessége, hanem az, hogy a  tiszagyendai ifiben egy játékos jogosulatlanul, "hamis" igazolással szerepelt. Ezt a csapatunk vezetői jelezték is a játékvezetőnek, aki igazoltatni akarta a "sáros" sporttársat. De a gyendai játékos megtagadta az igazolványának bemutatását. A játékvezető ezt követően gyakorlatilag fittyet hányt az egészre, s nyilatkozta: " Az igazoláson látható arckép hasonló mint a játékosé. "

Február 27.

Őszi idényösszefoglaló (2. rész):

A tegnapi nap megkezdődött 7 részből álló összefoglaló sorozatunk, amely során visszatekintünk csapatunk őszi szereplésére.

Következzék hát a  harmadik kör, amely során a mindenhol mindenkire veszélyes Cibakházát láttuk vendégül. A Cibakiak egységes csapatot alkotnak, s több rutinos játékos (Varga Lajos, Búcsús Krisztián, Túróczi János) tartozik kötelékükhöz. Így nem számítottunk könnyű mérkőzésre. Jól kezdődött azonban számunkra a találkozó, és Darai Richárd 19. percben szerzett góljával megszereztük a vezetést. Ám nem tartott sokáig az öröm, ugyanis rövidesen egyenlített a Cibak. A félidőre viszont mégis csak előnnyel mehettünk Takács Tibor góljának köszönhetően. S jött a második játékrész. A vendégek mintha az öltözőben maradtak volna, hiszen a 47. percben Jakab Zoltán, majd a 49. percben Darai Richárd talált be, ezzel már 4-1-es előnyt birtokoltunk. A hátralévő bő félórában nagy mezőnyküzdelem volt, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A végeredményt Böjti állította be, de ezzel már csak kozmetikázni tudott a Cibakháza.  Megszereztük tehát az első győzelmünket a szezonban (4-2). Az ifjúsági csapat is begyűjtötte a 3 pontot, egy sima 5-0-ás sikerrel.

A negyedik rundában a Kengyel otthonába látogattunk, ahol az előző szezonban  egy iszonyúan nehéz mérkőzésen győztünk 2-1-re. Most azonban tartalékos összeállításban voltunk kénytelenek kifutni a gyepre, ugyanis több kezdő játékos különböző elfoglaltságok miatt nem tudott rész venni a mérkőzésen. Még az ifjúsági csapatból is ki kellett venni egy-két játékost a felnőttekhez, hogy meg legyen a létszám, s tartalék játékos is akadjon. A 12. percben már meg is kaptuk az első gólt, Szlávik Sándor volt a hazaiak részéről eredményes. Az első félidő 1-0-ás Kengyeli előnnyel ért véget. A második játékrészben folytatódott a küzdelem, bár a színvonal nem volt túl magas. A Kengyel a 48. percben kettőre növelte előnyét. Némi remény csillant fel a szemünk előtt, mikor Ferenczi Róbert az 53. percben szépített. De az egyenlítés a hátralévő időben már nem jött össze, hiába támadtunk ki. Sőt a 93. percben a Szlávik ismét gólt szerzett, s ezzel keretbe foglalta a mérkőzést. A végeredmény 3-1 lett a Kengyel javára. Az ifjúsági csapat nagyszerűen kezdte a mérkőzést s körübelül 5 perc elteltével már 2-0-ra vezetett, ám korai volt az öröm, mert a kengyeliek 6-2-re győztek.  Folytatás: március 5. szombat.

Február 26.

Őszi idényösszefoglaló (1. rész):

A következő három hétvégén (február 26., 27., március 5.,6.,12.,13.) és a bajnoki rajt "előestéjén" (március 19) egy-egy összefoglaló cikket olvashatnak labdarúgó csapatunk őszi szerepléséről. Minden kijelölt időpontban két mérkőzés felelevenítése kerül terítékre. Március 19-én pedig a Tiszaörs elleni derbivel foglalkozunk, s zárjuk le a sorozatot. A hosszú téli pihenő után, tavaszi szezonhoz közeledve elevenítsük hát fel, hogy hogyan is teljesített egyesületünk az ősszel, hány mérkőzést vesztettünk el és nyertünk meg, kik voltak a gólszerzők, mikor volt a csapat a mélypontban, s mikor szerezte legnagyobb skalpját.

A Megye III-ban bronzérmet szerző gárdánk a 2010/2011-es bajnokságot már a Megye II Kunsági csoportjában kezdhette meg. A Kunmadaras elleni kupamérkőzéssel hangoltunk a bajnokságra, de a főpróba nem sikerült úgy, ahogy drukkereink szerették volna, hiszen hazai pályán 5-2-es vereséget szenvedtünk. A bajnoki rajt augusztus 14-én szombaton került megrendezésre. Ellenfelünk a Megye II egyik nagy esélyeseként kikiálltott Martfű csapata volt. Bár tudtuk, nem lesz könnyű mérkőzés, s egy nagyon erős alakulattal találkozunk, legrosszabb rémálmunkban sem gondoltuk volna, hogy a vendégek bő negyed óra leforgása alatt már négy gólt szereznek (0-4). Sajnos ezzel eldőlt a mérkőzés, s a hátralévő időben már a  tisztességes helytállás volt a cél. A nagy melegben, tartalékos felállásban nem tudtuk felvenni a versenyt a jobb erőállapotban lévő martfűiekkel, s a félidőben már öt gólos hátrányban voltunk.A második félidőben sikerült azért rendezni a hátsó sorokat, s Bán Ádám emelésével szépítettünk is, de a Martfű még erre is tudott válaszolni, kétszer is, s ezzel kialakult az 1-7-es végeredmény. Az ifjúsági csapat is méretes zakóba szaladt bele (0-12).

A második fordulóban az ősszel Megye I-től búcsúzó Mezőtúrra látogattunk. Féltünk, hogy megismétlődik az előző hétvégi "thriller", ezért amolyan bunkerfelállásban, kontrákra építve léptünk pályára. A hazaiak szerezték meg a vezetést a 31. percben, de egy kontra után Rózsa Péter révén gyorsan egalizáltuk az eredményt (1-1). A második félidőben is mezőnyfölényben játszottak a hazaiak, de egy újabb ellentámadást követően a 65. percben Darai Richárd megszerezte a második gólunkat. A 2-1-es vezetésünk után a hazaiak hatalmas nyomást gyakoroltak a kapunkra, s a 80. percben egyenlítettek. Ezt követően újabb veszélyes támadásaik voltak a túriaknak, de hol a kapufa, hol a védelem mentett meg minket a vereségtől, majd  Ladányi Tibor kapusunk a kilencvenedik percben egy körübelül 5 méterről leadott lövést védett földöntúli bravúrral, s ezzel megmentette az egy pontot. A találkozó vége 2-2 lett, amivel természetesen elégedettek lehettünk, hiszen egy nagyon jó csapat otthonában okoztunk meglepetést. Az U19 pont nélkül maradt ismét, 7-0-ás vereséget szenvedett.